Vzduchové filtry BMC

Firma BMC vyrábí vzduchové filtry prémiové kvality od roku 1996. Technologie jejich filtrů byla vyvíjena po desetiletí ve spolupráci se závodními týmy nejvyšší úrovně a zásobovala týmy Formule 1, MotoGP a World Superbikes.

BMC filtry mají dlouhodobá partnerství s týmy Ferrari F1 a Yamaha MotoGP a vyrábějí filtry pro silniční, terénní a závodní motocykly a čtyřkolky. BMC vyrábí všechny své produkty v Itálii s využitím vysoké úrovně automatizace v moderních výrobních závodech.

Filtry BMC jsou vyrobeny z uceleného kusu gumového rámu, aby se zabránilo úniku nečistot nebo jeho poškození. Hliníková síť ošetřená epoxidovým roztokem odolává benzínovým výparům a oxidaci. Čtyřvrstvý naolejovaný filtrační materiál poskytuje lepší proudění vzduchu, ale zabraňuje vniknutí nečistot větších jak 7 mikronů. Filtry BMC se snadno čistí a opakovaně používají. To znamená, že zatímco počáteční náklady jsou vyšší než u jednorázového filtru, časem zajistí lepší filtraci a vyšší výkon za nižší celkové náklady. Snižují také odpad a spotřebu energie při výrobě.

Pro motocykly nabízí BMC dvě základní řady filtrů – road & race. Standardní „červený“ silniční filtr využívá všechny jejich charakteristické designové prvky. Silniční filtry BMC dosahují působivé 97,5% účinnosti filtrace v testu ISO5011, ale stále poskytují širší filtrační plochu, maximální propustnost vzduchu a vyšší průchodnost vzduchu.

Filtry BMC Race jsou určeny zákazníkům, kteří hledají vyšší výkon motoru. Tyto filtry jsou ideální pro laděné motocykly. Závodní vzduchové filtry BMC zaručují vyšší průtok vzduchu oproti původním papírovým filtrům, minimální tlakovou ztrátu a tím vedou k lepšímu výkonu motoru. Jsou snadno identifikovatelné podle žluté čáry na filtrační ploše.

Dodáváme také univerzální vzduchové filtry BMC pro přímou montáž na karburátor nebo těleso škrticí klapky. Jedná se o nabídku pro některé závodní, upravené nebo zakázkové motocykly.

Pro kvalitní údržbu nabízíme sady čističů vzduchových filtrů BMC obsahující čisticí roztok a filtrační olej, což umožňuje zachování maximálního výkonu po mnoho let.

Larsson nabízí více než 350 vzduchových filtrů BMC pro silniční a závodní použití pro všechny typy motocyklů. 

Larsson Czech s.r.o.

Kaštanová 489/34
620 00 Brno

Tel.: +420 532 176 440
Mob.: +420 775 521 543